Рома победи Наполи и е в топ 3

02 Ное 2019 19:09

Рома продължи възходящото си представяне в Серия "А", след като победи Наполи с 2:1 в дербито на 11-ия кръг. Двубоят на "Олимпико" предложи редица интересни моменти, като трите попадения бяха най-малкото, което феновете видяха.

Николо Дзаниоло (19) и Жордан Верету (55-дузпа) бяха точни за "вълците", а Аркадиуш Милик (71) вкара за южняците, които бяха без своя треньор Карло Анчелоти. В 26-ата минута Александър Коларов пропусна дузпа. Гостите удариха две греди, а римляните една.

Домакините започнаха силно мача и стигнаха до гол в 19-ата минута. Топката попадна у Дзаниоло на границата на наказателното поле. Той направи крачка навътре и стреля, като ударът му попадна в горния ъгъл на вратата.

Рома продължи да бъде по-активният отбор на терена. В 25-ата минута "вълците" получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Кайехон в наказателното поле. В ситуацията бе използван ВАР, но Александър Коларов пропусна от бялата точка, след като Мерет хвана удара му.

Римляните трудно изнасяха топката в тези минути и приеха играта в своята половина. В 40-ата минута на два пъти гредата спаси Рома от изравнително попадение. Първо Милик стреля глава след центриране на Мертенс и топката се отби в напречната греда. При добавката Желински пък нацели страничния стълб.

В 53-ата минута Рома получи нова дузпа, отново за игра с ръка. Този път грешникът бе Марио Руи. Зад топката застана Жордан Верету, който се разписа, макар Мерет да докосна топката.

В 59-ата минута Рома можеше да води с 3:0, но удар на Джъстин Клуиверт срещна гредата. Десетина минути след това срещата бе прекъсната заради расистки обиди към Калиду Кулибали.

В 71-ата минута Милик върна интригата в мача. До края на двубоя Мерет се отличи с няколко добри спасявания, а Наполи не успя да стигне до изравнително попадение.

В шестата минута на добавеното време Мерт Четин бе изгонен.