Горалски стана герой за Полша при победата над Словения

20 Ное 2019 00:16

Националната селекция на Полша завърши по подобаващ начин квалификационната си кампания за Евро 2020. Макар и в мач без смисъл, "дружината" надви Словения с 3:2 във Варшава.

Двубоят ще бъде запомнен и с това, че беше последният за Лукаш Пишчек с фланелката на домакините.

До почивката двата тима си размениха по едно попадение. Жимански даде ранен аванс на поляците, но в 15-ата минута Тим Матавж бързо възстанови паритета.

След паузата Роберт Левандовски реализира поредния си гол за Полша в 54-ата минута. Седем по-късно звездата на Аталанта - Йосип Иличич пак върна европейската квалификация на стартовата ѝ позиция, бележейки след чудесна асистенция на Матавж.

Така се стигна до сюблимната за срещата 81-ва минута, когато в прегръдките на своите колеги попадна опорният халф на Лудогорец - Яцек Горалски. Именно точният му изстрел оформи и триумфалното 3:2.

ПОЛША - СЛОВЕНИЯ 3:2

1:0 Жимански (3"), 1:1 Матавж (14"), 2:1 Левандовски (54"), 2:2 Иличич (61"), 3:2 Горалски (81")

ПОЛША: Шчесни, Река, Глик, Беднарек, Пишчек, Жимански, Криховяк, Горалски, Гросицки, Жиелински, Левандовски (резерви: Скорупски, Майецки, Биелик, Чионек, Фърман, Йедржейчик, Йожвияк, Кадзиор, Кедзиора, Клих, Ковнацки, Пьонтек)

СЛОВЕНИЯ: Облак, Стоянович, Блажич, Мевлия, Балковец, Крхин, Куртич, Иличич, Бийол, Вербич, Матавж (резерви: Белец, Видмар, Безяк, Черин, Йокич, Корун, Миелец, Митрович, Реп, Шпорар, Вукчич, Зайц)