Лестър разби Астън Вила с 4:1

08 Дек 2019 19:24

Лестър продължава да бъде единственият реален конкурент на Ливърпул за титлата във Висшата лига. "Лисиците" доказаха това за пореден път, след като този следобед спечелиха мидландското дерби срещу Астън Вила с 4:1. Триумфът насред "Вила Парк" остави "сините" на осем точки от гореспоменатия безапелационен лидер в шампионата.

Срещата стартира отлично за селекцията на Брендън Роджърс, която поведе в 20-ата минута чрез Джейми Варди. Ихеаначо пусна перфектен извеждащ пас за своя колега, който елегантно финтира Том Хийтън, а след това прокара топката и между падащия бранител на опонента Езри Конса.

В 41-ата минута резултатът беше удвоен, след като този път Ихеаначо влезе в ролята на голмайстор, възползвал се от отличната асистенция на Мадисън.

Сякаш нелогично, а и не много заслужено, Астън Вила върна едно попадение преди паузата чрез Грийлиш. Звездата на домакините отправи диагонален изстрел през купа от хора, който остави без позитивна реакция Каспер Шмайхел.

Все пак преднината на "лисиците" от два гола беше възстановена в 49-ата минута, когато Джони Евънс се оказа на точното място след центриране от корнер и с глава направи 1:3.

До края остана време и за още едно попадение на Джейми Варди. Стрелецът с №9 този път се разписа след точно подаване на Прат и така демонстрира още веднъж надмощието, което лисиците имаха над регионалния си опонент този следобед.

В следващия кръг Лестър домакинства на предпоследния Норич, докато Астън Вила има тежка битка с Шефийлд Юнайтед.