Рейнджърс удари Селтик на "Паркхед"

29 Дек 2019 17:37

Рейнджърс победи големия си съперник Селтик на неговия стадион "Паркхед" с 2:1. Това е първа победа на тима на терена на "детелините" от 2010 година. От своя страна Селтик за първи път губи у дома от края на сезон 2017-2018 година.

Райън Кент откри резултата в полза на Рейнджърс в 36-ата минута. Малко преди това Райън Кристи пропусна дузпа за Селтик. Домакините изравниха малко преди почивката чрез Едуард, но попадение на Катич в 56-ата минута донесе безценния успех на "сините". В самия край на срещата голмайсторът на гостите Алфредо Морелос получи втори жълт картон за симулация и беше изгонен.

След този успех Рейнджърс е само на две точки при един мач по-малко от вечния си съперник, който е лидер в класирането. Очертава се за първи след изгонването на Рейнджърс от елита, първенството да бъде оспоравно до края му. Нищо чудно Стивън Джерард да сложи край на доминацията на Селтик, който е осем поредни титли.