Евертън победи минимално Брайтън

11 Ян 2020 19:46

Евертън спечели с 1:0 домакинството си на Брайтън и продължи прогреса си в първенството под ръководството на Карло Анчелоти. "Карамелите" отбелязаха само един гол, дело на Ричарлисон в 38-ата минута, но имаха предимство през целия двубой .

Те отстъпиха на резервите на Ливърпул преди седмица в мач за Купата на Англия, но днес записаха трета победа в последните си четири шампионатни срещи. Тимът е 11-и в класирането с актив от 28 точки, колкото има и Арсенал.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Ричарлисон, който получи подаване от Дин, завъртя и с нисък удар прати топката в далечния ъгъл. Попадението дойде заслужено с оглед на превъзходството на домакините. През второто полувреме Калвърт-Люин прати топката в мрежата на Мат Райън, но след разглеждане с ВАР голът бе отменен поради игра с ръка.

Системата за видеоповторения бе използвана още в четвъртата минута на мача, когато Тио Уолкот падна в наказателното поле, но решението бе, че няма дузпа./sportal.bg