Категорична победа на Лестър, приближа отбора още по-близо до Шампионска лига

23 Ян 2020 00:12

Отборът на Лестър прекъсна серията от две поредни загуби, след като разгроми с 4:1 Уест Хам у дома в двубой от междинния 24-и кръг в Премиър лийг, но загуби голмайстора си Джейми Варди, който напусна контузен през първата част. Така "лисиците" се утвърдиха на третото място с 48 точки - цели осем повече от четвъртия Челси и са само на три от втория Манчестър Сити.

Харви Барнс вкара първия гол от близка дистанция в 24-ата минута, а в края на полувремето се отчете с асистенция за Рикардо Перейра, който удвои. Първата част имаше дълго продължение, след като Джейми Варди се хвана за подбедрицата и получаваше медицинска помощ на терена, преди да бъде заменен.

След почивката капитанът на гостите Марк Нобъл намали от дузпа. Резултатът се задържа до 81-ата минута, когато Келечи Ихеаначо беше фаулиран. Зад топката застана Айосе Перес, който отново даде аванс от два гола за Лестър. В 88-ата отново Перес оформи крайния резултат./sportal.bg