Барселона разби Ейбар с 5:0, Меси с четири гола

22 Фев 2020 19:32

Барселона разби с 5:0 Ейбар у дома след лекция на Лионел Меси. Аржентинският гений заби 4 гола във вратата на Марко Дмитрович, а едно попадение добави Артур. Двубоят на "Камп Ноу" бе от 25-ия кръг на Ла Лига.

С успеха "блаугранас" временно излезе на първо място с 55 точки. С две по-малко е Реал (Мадрид), но "белите" имат мач пасив.

"Каталунците" поведоха в 14-ата минута. Лео Меси финтира бранител, остана сам срещу вратаря Дмитрович и технично насочи топката във вратата за 1:0.

Пет минути след това опасен удар на Гризман бе блокиран. Малко след това шут на Видал премина покрай вратата на Дмитрович.

В 37-ата Артуро Видал изведе Меси отляво на наказателното поле, Ла Пулга надбяга бранител и по диагонал бе точен за 2:0.

Пет минути преди края на полувремето аржентинецът вкара третия си гол в мача. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката. Меси остана свободен в наказателното поле и подаде към Гризман. Французинът не си поведе добре топката, която стигна до Лео. Нападателят не сбърка, оформяйки своя хеттрик.

В 50-ата минута Меси изведе Семедо и Гризман на добра позиция. Португалецът реши да завърши сам и сбърка.

В 63-ата минута Жерард Пике сам заби топката в мрежата си, но съдията не зачете гола заради нарушение в атака на Анаиц Арбийя

В 72-ата минута новото попълнение Мартин Брайтуайт се появи в игра, заменяйки Гризман. В 87-ата минута датчанинът центрира в наказателното поле, вратарят не успя да избие добре топката и Меси я прати във вратата за 4:0.

Две минути след това Брайтуайт бе изведен сам срещу Дмитрович, който спаси удара му. Коженото кълбо стигна до Артур, който оформи крайното 5:0.