ЖФК Локомотив удари Етър във Велико Търново и е много близо до среброто

05 Юли 2020 15:00

ЖФК Локомотив (Пловдив) постигна нова победа в първенството при жените. Възпитаничките на Ангел Славов се наложиха над Етър във Велико Търново с 1:2.

Мачът започна с домакински натиск и в 15-та минута капитанката на “болярките” Лора Петрова откри резултата след центриране от корнер. Няколко неразбирателства в защитата принудиха вратарката на Локомотив Мария Богданова да се намесва решаващо.

Втората част започна с натиск на момичетата на Ангел Славов. Атаките към вратата на домакините се редяха, а с пропуски се отчетоха Александра Янева и Кристияна Димитрова. Логичното се случи в 72-рата минута, когато именно Димитрова бе най-съобразителна в наказателното поле и изравни. Локомотив не беше казал последната си дума и три минути по-късно, след чудесно изпълнен фаул от 38 метра, Анастасия Рочане направи обрата пълен.

Този мач беше изключително важен за пловдивчанки и с тази победа излязоха на второ място, с точка пред третия Етър.

В сряда отборът гостува на Левски Чепинци.