Тампа Бей изравни резултата във финалната серия за Купа "Стенли"

22 Сеп 2020 08:42

Тампа Бей надделя над Далас с 3:2 и изравни на 1-1 победи резултата във финала за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Брейдън Пойнт, Ондржей Палат и Кевин Шатенкърк вкараха три бързи гола за по-малко от четири минути във втората половина на първата част, Никита Кучеров и Виктор Хедман се отличиха с по две асистенции, а вратарят Андрей Василевски отрази 27 шайби за успеха.

Кучеров постави клубен рекорд в плейофите с 28 точки (6 гола и 22 асистенции), с което изпревари Брад Ричардс, който имаше 26 в елиминациите през 2004 година, когато Тампа Бей триумфира с титлата.

Джо Павелски и Матиас Янмарк вкараха за Далас, а вратарят Антон Худобин направи 28 спасявания за тексасците, които прекъснаха серия от четири поредни победи в плейофите.
Финал за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

Тампа Бей - Далас - 3:2
* Резултатът в серията е 1-1 победи./ sportal.bg

Снимка: twitter.com/TBLightning