Ливърпул и Манчестър Сити се класираха за 1/8 финалите за Купата на Лигата

24 Сеп 2020 23:41

Ливърпул разгроми с 2:7 отбора на Линкълн Сити в двубой от 1/16 финалите за Купата на Лигата в Англия. През първата част Ливърпул вече водеше с 0:4 с голове на Шакири (9-та минута), Минамино (18-та минута), Джоунс (в 32 и 36-та минута). През втората част Минамино добави още един гол на своята сметка в 46-та минута. В 61-та минута с гол на Едън домакините върнаха почетно попадение, малко след това Груич направи резултата 1:6. Монтсма вкара още едно попадение за Линкълн Сити в 67-та минута. Ориги оформи крайното 2:7 в 89-та минута.

Манчестър Сити успя да спечели с 2:1 срещу Борнемут. Резултатът беше открит в полза на Сити от Делъп в 18-та минута, а Стъридж направи 1:1 с гол за ''черешките''. В 75-та минута Фил Фодън направи резултата 2:1.

В по-ранен двубой днес Астън Вила победи с 0:3 Бристол Сити.