Царско село изненада Лудогорец в Разград

17 Окт 2020 19:42

Царско село шокира Лудогорец на "Хювефарма Арена", след като стигна до равенство 1:1 с гол в 94-ата минута на срещата. Попадението бе дело на Лъчезар Балтанов, който се появи на терена, като резерва. Преди това домакините поведоха с гол на Ихиньо Марин, който се разписа от дузпа. В голям грешник за Лудогорец се превърна нападателя Клаудиу Кешеру, който в 82-ата минута пропусна наказателен удар.

В 10-ата минута Елвис Ману стреля от свободен удар, но право в стената на гостите. Няколко минути по-късно Бернард Текпетей опита късмета си от границата на наказателното поле, но прати топката встрани от вратата на Джони Пласид. В 18-ата минута Текпетей проби отдясно и комбинира с Ихинио Марин, който стреля по земя, но не затрудни вратаря на „царете“. Разградчани успяха да поведат в резултата в 28-ата минута. Топката срещна ръката на Иван Бандаловски и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Марин, който реализира за 1:0. Пласид хвана ъгъла, но не успя да отрази удара.

Пет минути преди почивката страхотна бърза атака на Лудогорец завърши с удар на Каули Оливейра, който Пласид успя да избие. Последва и добавка на Ихинио Марин, но стражът на гостите се намеси повторно и запази вратата си суха. В ответното нападение Ивайло Марков центрира отляво. Панайотис Лука успя да се измъкне от защитата в зелен спортен екип и стреля с глава, но над вратата на Пламен Илиев.

През втората част статуквото на терена не се промени. Домакините продължаваха да владеят събитията и търсиха активно второ попадение, с което да сложат точка на спора. В 52-рата минута опасен диагонален шут на Ихинио Марин бе отразен от Пласид. Три минути по-късно в игра се появи Кирил Десподов, който направи своя официален дебют с екипа на шампионите. В 58-ата минута крилото на Каляри получи чудесна възможност за гол. Той стигна пръв до отбита топка и стреля мощно, но не намери очертанията на вратата. Час игра след първия съдийски сигнал Джони Пласид отново спаси столичния тим. Появилият се в игра преди минути Клаудиу Кешеру завърши многоходова атака на разградчани с плътен удар, но вратарят на „царете“ успя да избие в корнер. В 82-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа, след като Кирил Десподов бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана Клаудиу Кешеру, който стреля силно над напречната греда.

В 94-ата минута Царско село стигна до изравнителен гол. Ивайло Марков центрира много добре в наказателното поле на домакините, където Лъчезар Балтанов с глава прати топката в мрежата на Пламен Илиев./ dsport.bg