Ювентус стартира с чиста победа в Шампионската лига

20 Окт 2020 21:50
Ювентус стартира с чиста победа в Шампионската лига twitter.com/juventusfc

Ювентус започна с победа участието си в Шампионската лига този сезон, след като се наложи с 2:0 като гост на Динамо Киев в първи мач от своята група G. И двата гола в срещата бяха дело на Алваро Мората в 46-тата и 84-тата минути.

Големият отсъстващ в състава на Андреа Пирло бе звездата на тима Кристиано Роналдо, който е с коронавирус. Така в атака за "бианконерите" действаха Алваро Мората и Деян Кулушевски. Двубоят бе дебютен за наставникът на "черно-белите" Андреа Пирло в Шампионската лига.

Първият точен удар в срещата дойде в 12-та минута и бе на сметката на Юве. Федерико Киеза получи хубав пас, като пред него имаше пространство в наказателното поле и той реши да стреля по диагонала, но стражът на Динамо - Бушчан се намеси с брилянтно спасяване.

Секунди по-късно Киелини пропусна добра възможност да даде аванс на своя тим, след като негов удар с глава премина много близо до дясната греда.

В 19-тата минута капитанът на "бианконерите" Джорджо Киелини напусна принудително терена, след като получи контузия и бе заменен от Мерих Демирал.

Тимът на Андреа Пирло продължи да бъде по-активния отбор на терена. В 34-тата минута Кулушевски достигна подаване и стреля опасно по земя, но отново вратарят на домакини се намеси добре и отрази удара на нападателя.

Секунди след началото на втората част Ювентус поведе в резултата. След добър пробив, Киеза подаде към Кулушевски, който стреля, но Бушчан изби. Отбитият удар попадна точно в краката на Алваро Мората, който стреля отблизо и прониза мрежата, вкарвайки топката под напречната греда за 1:0.

В следващите минути тимът от Торино пое доминацията на терена и не позволи на противника да застраши сериозно вратата на Шчезни.

Така се стигна до 84-тата минута, когато "бианконерите" удвоиха своя аванс. Отново Алваро Мората бе точен за своя тим и подпечата победата в дебютния мач на Пирло за Шампионската лига. Куадрадо намери непокритият испански нападател, който реализира с глава отблизо за 2:0./ dsport.bg