Борусия Дортмунд постигна важен успех в Берлин, Холанд вкара четири гола

21 Ное 2020 23:07
Борусия Дортмунд постигна важен успех в Берлин, Холанд вкара четири гола AFP

Борусия Дортмунд победи Херта с 2:5 в среща от осмия кръг на Първа Бундеслига.

През първата част имаше само едно попадение и то беше дело на Матеус Куня от домакините. Той отбеляза с хубав удар от около 25 метра.

Всичко по-интересно се случи през втората част, а главното действащо лице беше Ерлинг Холанд.

В 47-та минута той изравни след като беше намерен от Емре Джан в малкото наказателно поле. Две минути по-късно Холанд отбеляза от близка дистанция за 1:2. В 62-та минута Холанд се възползва от грешка в защитата на Херта и не сбърка сам срещу вратарят на домакините. В 70-та минута Рафаел Герейро покачи на 1:4, когато вкара от малкото наказателно поле. Матеус Куня направи резултата 2:4 в 79-та минута с гол от дузпа. Крайното 2:5 беше оформено от Ерлинг Холанд в 80-та минута. Той получи превъзходен пас от Джуд Белингам и не сбърка.

Дортмунд събра 18 точки и вече е на втора позиция, докато Херта е на 13-то място със седем точки.

Първа Бундеслига, 8 кръг, стадион: Олимпиащадион (Берлин)

Херта - Борусия Дортмунд

Голмайстори: 33' Кухня 1:0 (Херта), 47' Холанд 1:1 (Дортмунд), 49' Холанд 1:2 (Дортмунд), 62' Холанд 1:3 (Дортмунд), 70' Герейро 1:4  (Дортмунд), 78' Куня 2:4 (Херта), 80' Холанд 2:5 (Дортмунд)

Жълти картони: 10' Герейро (Дортмунд), 61' Куня (Херта)

Стартови състави

Херта: Шволов, Пекарик, Боята, Аледерете, Платенхард, Дарида, Щарк, Гендузи, Куня, Люкебакио, Пьонтек

Дортмунд: Бюрки, Джан, Хумелс, Аканджи, Мюние, Витсел, Дауд, Герейро, Ройс, Бранд, Холанд