Два гола на Роналдо донесоха победата на Юве над Каляри

21 Ное 2020 23:27
Два гола на Роналдо донесоха победата на Юве над Каляри AFP

Ювентус спечели домакинството си на Каляри с 2:0 в двубой от 8-ия кръг на Италианската Серия А.

''Старата госпожа'' поведе в 38-та минута, когато Кристиано Роналдо откри резултата. Той получи подаване от Алваро Мората в наказателното поле и с хубав удар с десния крак отбеляза гол.

В 42-та минута отново Кристиано отбеляза попадение, след като вкара от малкото наказателно поле.

Ювентус събра 16 точки и е на второто място в класирането, докато Каляри се намира на 11-та позиция с 10 точки.

Серия А, 8 кръг, стадион: Алианц Стейдиъм (Торино)

Ювентус - Каляри

Голмайстори: 38' Кристиано Роналдо 1:0 (Ювентус), 42 Кристиано Роналдо 2:0 (Ювентус)

Жълти картони: 33' Рабио (Ювентус), 35' Трипалдели (Каляри), 53' Данило (Ювентус), 54' Артур (Ювентус), 74' Сотил (Каляри)

Стартови състави

Ювентус: Буфон, Куадрадо, Демирал, Де Лихт, Данило, Бернардески, Артур, Рабио, Кулушевски, Мората, Роналдо

Каляри: Краньо, Писакане, Валукевич, Клаван, Трипалдели, Марин, Рог, Дзапа, Жоао Педро, Унас, Симеоне