Евертън се върна към победите

22 Ное 2020 15:35
Евертън се върна към победите twitter.com/Everton

Евертън записа успех с 2:3 срещу Фулъм в среща от 9-тия кръг на Висшата лига на Англия. Преди тази среща играчите на Карло Анчелоти имаха три поредни загуби в първенството.

Гостите поведоха още в първата минута. Доминик Калвърт-Люин откри, след като беше намерен от Ричарлисон в малкото наказателно поле.

Боби Рийд изравни в 15-та минута, той получи подаване от Том Кеърни и с хубав удар от близка дистанция отбеляза гол.

В 29-та минута Доминик Калвърт-Люин отбеляза второто си попадение в мача, за да направи 1:2. Той беше намерен от Люка Дин в наказателното поле на Фулъм.

Абдулай Дукуре направи резултата 1:3, след като засече центриране от Люка Дин.

В 68-та минута Иван Кавейеро от домакините пропусна дузпа.

Две минути по-късно Рубен Лофтъс-Чийк отбеляза за Фулъм и резултата стана 2:3.

''Карамелите'' събраха 16 точки и се намират на 6-та позиция в класирането, докато Фулъм е 17-ти с 4 точки.

Висша лига, 9 кръг, стадион: Крейвън Котидж (Лондон)

Фулъм - Евертън

Голмайстори: 1' Калвърт-Люин 0:1 (Евертън), 15' Рийд 1:1 (Фулъм), 29' Калвърт-Люин 1:2 (Евертън), 35' Дукуре 1:3 (Евертън), 70' Лофтъс-Чийк 2:3 (Фулъм)

Жълти картони: 29' Рийд (Фулъм), 56' Робинсън (Фулъм)

Стартови състави

Фулъм: Ареола, Айна, Андерсен, Адарабийо, Робинсън, Лемина, Рийд, Кавайеро, Кеърни, Люкман, Рийд

Евертън: Пикфорд, Годфри, Мина, Кийн, Дин, Дукуре, Алан, Иуоби, Родригес, Калвърт-Люин, Ричарлисон