Черно море спечели домакинството си на Славия и вече е трети

27 Ное 2020 19:15

Черно море спечели домакинството си на Славия с 3:2 в мач от 14-тия кръг на efbet Лига.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия треньор на ''моряците'' Никола Спасов, който почина в понеделник след усложнения от коронавирус.

Гостите поведоха в резултата в 10-та минута с гол на Радослав Кирилов. Матиас Курьор изравни девет минути по-късно. Радослав Терзиев от Славия бе изгонен в 21-та минута на двубоя.

Стефан Велев даде преднина на Черно море в 52-та минута, а Матиас Курьор направи 3:1 с втория си гол в мача в 65-та минута. Калоян Кръстев оформи крайното 3:2 в 89-та минута.

''Моряците'' събраха 21 точки и вече са трети в класирането, докато ''белите'' са с осем точки на 13-та позиция.