Волфсбург победи Вердер в зрелищен мач с осем гола

27 Ное 2020 23:01
Волфсбург победи Вердер в зрелищен мач с осем гола AFP

Волфсбург победи Вердер Бремен с 5:3 в интересен и вълнуващ мач от 9-тия кръг на Първа Бундеслига.

Гостите поведоха в 13-та минута, когато Леонардо Битенкур отбеляза попадение от малкото наказателно поле. Той беше намерен от Юя Осако.

В 22-та минута с гол на Боте Баку домакините изравниха. Полузащитникът вкара от дъгата на наказателното поле.

Три минути по-късно Волфсбург обърна резултата, когато Джон Брукс засече с глава центриране на Йосип Брекало.

''Бременските музиканти'' изравниха в 36-та минута, а попадение вкара Кевин Мьохвалд с глава, след като засече центриране от ъглов удар на Лудвиг Аугустинсон.

В 37-та минута Воут Вегхорст отново изведе ''вълците'' напред в резултата. Нидерландецът вкара от близка дистанция.

Второто полувреме започна неблагоприятно за домакините, тъй като Джон Брукс си отбеляза автогол в 47-та минута.

Воут Вегхорст направи 4:3 в 76-та минута. Той засече с глава центриране на Жером Русийон.

Крайното 5:3 бе оформено от Бартош Бялек в добавеното време на двубоя.

Волфсбург събра 17 точки и вече се намира на 5-та позиция, а Вердер е 10-ти с 11 точки.

Първа Бундеслига, 9 кръг, стадион: Фолксваген Арена (Волфсбург)

Голмайстори: 0:1 Бутенкур 13', 1:1 Баку 22', 2:1 Брукс 25', 2:2 Мьохвалд 36', 3:2 Вегхорст 37', 3:3 Брукс - автогол 47', 4:3 Вегхорст 76', 5:3 Бялек 90+5'

Жълти картони: Мбом 24' (Вердер), Мьохвалд 57' (Вердер), Лакроа 73' (Волфсбург), Арнолд 81' (Волфсбург)

Червени картони: Мьохвалд 80' втори жълт картон (Вердер)

Стартови състави:

Волфсбург: Кастелс, Баку, Лакроа, Брукс, Русийон, Шлагер, Арнолд, Брекало, Мехмеди, Щефен, Вегхорст

Вердер: Павленка, Грос, Топрак, Фридъл, Гебре Селасие, Егещайн, Мбом, Аугустинсон, Битенкур, Рашица, Осако