Без победител между Челси и Манчестър Юнайтед

28 Фев 2021 20:26

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в двубой, в който головите ситуации бяха малко. Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 26-ия кръг на Висшата лига.

В 14-ата Маркъс Рашфорд стреля от фаул, но неговият изстрел бе избит от Менди.

Междувременно имаше разглеждане на ситуация в наказателното поле на Челси, при която Хъдсън-Одой докосна топката с ръка в наказателното поле. Реферът Стюарт Атуел отиде да види случилото се на мониторите и прецени, че дузпа няма.

Жиру имаше шанс да отбележи попадение, но не успя да достигне до една топка след центриране на Хъдсън-Одой.

В 49-ата минута Зиеш получи великолепен шанс да открие. Чилуел проби отляво и намери мароканеца. Той прати топката в обсега на Де Хеа, който направи чудесна намеса. При добавката Рийс Джеймс стреля, но неговият удар бе блокиран.

В заключителните минути отборът на Солскяер можеше да измъкне победата след две контраатаки. При едната не се стигна до удар, а при втората Фред тества Менди, но стражът се справи.

Лондончани се намират на пета позиция в класирането с 44 точки, а Манчестър Юнайтед е на втора позиция с 50 пункта.