Левски спечели гостуването си във Враца

13 Мар 2021 18:16

Отборът на Левски спечели гостуването си на Ботев Враца с 3:1 в среща от 21-ия кръг на efbet Лига.

В 7-ата минута Ботев Враца се възползва от грешка в отбраната на Левски и поведе. Педро Лагоа центрира от ъглов удар, а "сините" не успяха да изчистят. Топката се озова в Костадин Ничев, който абсолютно необезпокояван стреля по земя и реализира за 1:0.

В 57-ата минута ''сините'' възстановиха равенството. Топката бе центрирана в наказателното поле на Враца. Костов увисна, а Найджъл Робърта реализира с глава за 1:1.

Само две по-късно "сините" вече бяха напред в резултата, след като капитанът Живко Атанасов с попадение направи пълен обрат на стадион "Христо Ботев". Бранителят отправи удар, след като Робърта отклони топката към него и отблизо даде превес на "сините".

В 66-ата минута Ничев препъна Мартин Петков в наказателното поле на врачани, а минута по-късно Найджъл Робърта се разпиcа от наказателния удар за 1:3.

Левски се намира на девето място с 24 точки, а Ботев Враца е 12-ти с 18 пункта.