Арсенал и Фулъм не се победиха

18 Апр 2021 17:31

Отборите на Арсенал и Фулъм завършиха 1:1 на ''Емирейтс'' в лондонското дерби от поредния кръг на Висшата лига.

Арсенал остана на деветата позиция във Висшата лига с 46 точки. Фулъм е 18-ти и е с 27 пункта, на шест зад 17-ия Бърнли.

В 57-ата минута Фулъм получи дузпа, след като Габриел Магаляеш настъпи Марио Лемина. Ситуацията бе прегледана и в крайна сметка се видя, че има застъпване. Съдиите обаче разгледаха и дали има засада на Ола Аина при изграждането на атаката, но позицията на десния бек на Фулъм бе редовна. Зад топката застана Джош Маджа, който с прецизен удар прати топката в мрежата на Арсенал - 0:1.

В последната минута от продължението Арсенал успя да изравни. Вратарят Мат Райън атакува топката при ъглов удар и прати топката надясно за Себайос, който стреля. Ареола успя да спаси, но Нкетия бе наблизо и добута топката в неговата врата - 1:1.