Ювентус победи Малмьо в Швеция

15 Сеп 2021 00:07
Ювентус победи Малмьо в Швеция twitter.com/juventusfc

Ювентус успя да се завърне на победния път, след като победи като гост шведския Малмьо с 0:3 на старта на участието си в груповата фаза на Шампионската лига.

''Старата госпожа'' стартира много лошо сезона в Серия А, след като не постигна победа в три поредни срещи, но победата в Швеция може да се превърне в катализатор за представянето им на домашната сцена.

Ювентус откри резултата в 23-ата минута. Негов автор стана Алекс Сандро, който се разписа с глава след центриране в наказателното поле.

В 43-ата минута ''бианконерите'' получиха право да изпълнят дузпа за задържане на Алваро Мората в наказателното поле от страна на Ласе Нилсен. Зад топката застана Пауло Дибала, който не сбърка - 0:2.

В добавеното време на първата част Алваро Мората записа името си сред голмайсторите, с което прати Малмьо в нокаут - 0:3.