Дортмунд надви Бешикташ

15 Сеп 2021 21:47

Отборът на Борусия Дортмунд започна с успех участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като победи с 2:1 Бешикташ като гост в мач от група С.

В 20-ата минута Дортмунд поведе в резултата. Тома Мюние пусна много добро подаване към Джъд Белингам, който прати топката във вратата на Дестаноглу, прокарвайки я между краката му.

В добавеното време на първото полувреме Дортмунд реализира втори гол, когато Джъд Белингам направи отличен пробив и нахлу в наказателното поле на Бешикташ, след което подаде към Холанд, който не пропусна да прати топката в опразнената врата.

Бешикташ намали своя пасив в четвъртата минута на добавеното време на мача, когато Миралем Пянич центрира от фал в наказателното поле на Борусия Дортмунд, където Франсиско Монтеро бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Кобел.