Славия победи Марица за Купата

23 Сеп 2021 18:01

Славия се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, след като победи с 3:1 Марица Пловдив в града под тепетата.

В 40-ата минута Марчев получи топката на десния фланг, проби към дъгата на наказателното поле и с отличен удар опъна мрежата зад Вуцов - 1:0.

В началото на втората част гостите стигнаха до бърз обрат. В 52-ата минута Ерол Дост засече пред голлинията на Марица подаване на Тасев и резултатът беше изравнен.

В 59-ата минута Дост центрира в наказателното поле, където Питър Макрилос намери мрежата - 1:2 за Славия.

В добавеното време на срещата Милен Танчев подпря Макрилос в пеналтерията на Марица и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Вълчев, който излъга Илия Николов и оформи крайното 1:3 за Славия.