Милан измъкна победата срещу 9 от Болоня (видео)

23 Окт 2021 23:57
Милан измъкна победата срещу 9 от Болоня (видео) Twitter

Милан победи с 2:4 Болоня на ''Ренато Дал'Ара'' в късния мач от съботната програма на деветия кръг в Серия А.

В 16-ата минута Ибрахимович пусна извеждащо подаване към Леао, чийто удар рикошира в крака на Гари Медел и влетя в съперниковата мрежата за 1:0 в полза на ''росонерите''. В 20-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Сумаоро беше изгонен с директен червен картон. Той спря откъсващия се сам срещу вратаря Крунич. В 35-ата минута Бало-Туре центрира, а Скорупски изби топката по посока на Кастийехо, чието воле беше блокирано. Този път топката отиде при Калабрия, чийто мощен удар срещна стощия на голлинията Николас Домингес, който по никакъв начин не предотврати втория гол на гостите от Милано.

В 49-ата минута Ибрахимович имаше нещастието да си отбележи автогол с глава след центриране от ъглов удар. Гостите още не бяха излезли от този шок, когато в 52-ата минута Сориано изведе Бароу, който възстанови равенството в мача със своя удар. В 58-ата минута главният рефер отиде да гледа повторение на ВАР, след което показа директен червен картон на Сориано за изключително груб фал в глезена на Бало-Туре. В 84-ата минута една изчистена топката се озова при стоящия на дъгата на наказателното поле Бенасер, който я прати веднага в мрежата за 2:3 в полза на Милан. В 90-ата минута с чудесен удар от подобна позиция Ибрахимович оформи крайното 2:4.