Барселона преклони глава пред новак

27 Окт 2021 22:02
Барселона преклони глава пред новак Twitter

Барселона записа ново разочарование през сезона, след като падна с 0:1 при гостуването си на новака Райо Валекано в мач от междинния 11-и кръг на Ла Лига.

В 16-ата минута Кун Агуеро беше изведен зад отбраната и влизайки в наказателното поле падна, но съдията прецени, че дузпа не е имало. Четири минути по-късно Фалкао стреля, но Пике подложи крак и топката излетя в корнер.

В 30-ата минута Фалкао отбеляза гол за 1:0. Той завърши бърза акция на Райо, тръгнала след грешка на Бускетс в средата на терена.

В 36-ата минута Мемфис Депай проби отляво и подаде отлично към Сержиньо Дест, който стреля високо над вратата.

В 48-ата минута Нико се оказа зад защитата, но шутира неточно. В 59-ата минута Агуеро се измъкна от опеката на защитниците в бяло, но ударът му беше блокиран.

Натискът на Барселона през второто полувреме доведе до дузпа в тяхна полза, след като Депай беше препънат в наказателното поле. Нидерландецът застана зад топката, но ударът му беше спасен.

В 98-ата минута Гави пропиля последната изгодна възможност за Барселона, след като от 7-8 метра би над вратата.