Лудогорец е аут от Европа след нова загуба от Цървена звезда

25 Ное 2021 21:41

Авантюрата на българския шампион Лудогорец Разград в европейските клубни турнири през сезон 2021/2022 приключи. Това стана факт, след като „орлите” допуснаха четвъртото си поражение в група F от турнира Лига Европа, този път с 0:1 от Цървена звезда при гостуването си в Белград.

„Орлите” оказаха сериозна съпротива срещу сръбския гранд на „Райко Митич”, но макар нея миг гениалност от направилия страхотен мач Мирко Иванич в 57-ата минута прибави трите точки в актива на „звездашите” и с него той класира Звезда напред в турнира преди изиграването на всички мачове в групата.

Лудогорец остана последен с 1 точка мач преди края на тази фаза, докато Звезда е на върха с 10 пункта.

Мачът в Белград стартира с атака на домакините, които стигнаха до ъглов удар. След изпълнението му Страхиня Еракович бе оставен непокрит в наказателното поле на "орлите", ала ударът на бранителя с глава отлетя аут. В седмата минута Десподов проби отдясно по атаката на разградчани и върна назад за Жордан Икоко. Десният бранител на българския шампион пласира центриране в наказателното поле на Звезда за Сотириу, който изпревари Драгович и среля с глава, но аут.

Лудогорец съумя да задържа повече топката в сравнение с първите минути на срещата и притъпи достатъчно добре първоначалния натиск на сърбите. В 12-ата минута "орлите" имаха претенции за дузпа, а испанският рефер бързо се съвеща с ВАР, който му посочи, че нарушение на правилата в наказателното поле на домакините няма. Лудогорец опитваше да пробие отбраната на "червено-белите" с предимни нападения отляво, като Мавис Чибота трябваше успешно да преминава през Радован Панков. В 19-ата минута именно конгоанецът отправи силен диагонален удар извън наказателното поле, но неточно.

След 29 минути игра "орлите" организираха страхотно нападение отдясно. Жордан Икоко пусна пас по земя, а Десподов остави топката между краката си, а тя се озова в Сотириу. Кипърският стрелец на "орлите" хитро върна назад за Клод Гонсалвеш, който отправи удар към вратата на Милан Борян, ала бившият страж на Лудогорец с две ръце боксира встрани.

Седем преди края Мирко Иванич реши да стреля от дистанция посока българската врата, а Сержио Падт не се намеси добре и не успя да улови топката. За щастие на нидерландеца тя излезе в ъглов удар, от който не произлезе нищо интересно пред родната врата. Малко след това Гелор Канга също шутира към разградската врата, но встрани. Минута преди края на първото полувреме пък Кирил Десподов извърши нарушение срещу Еракович вдясно по атаката на "орлите", но на българското крило му се наложи да бъде третиран от медицинския щаб на Лудогорец след единоборството.

В добавеното време на първата част "звездашите" стигнаха до най-чистото си положение. Борян изпълни бързо свободния удар, а топката бе свалена за Катай. Плеймейкърът сви вляво на наказателното поле на Лудогорец за Иванич, ала ударът на №4 от Звезда се оплете в мрежата на българската врата, но от външната ѝ страна.

Домакините започнаха по-активното втората част и още в 46-ата минута, влезлият като резерва, Ел Фарду Бен Набуане стреля с глава след корнер, но топката мина над напречната греда.

Звезда продължи да натиска и в 54-ата минута Милан Павков бе изведен добре в наказателното поле на Лудогорец. Нападателят стреля от малък ъгъл, но Сержио Падт демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

В 57-ата минута Цървена звезда стигна до гол. Жордан Икоко не успя да изчисти една топка и тя бе открадната от Мирко Иванич. Футболистът на домакините напредна и стреля от над 25 метра, като прати топката в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Сержио Падт.

Малко по-късно Милан Павков открадна една топка и организира бърза контраатака. Той подаде към Славолюб Сърнич, който веднага му върна. Нападателят стреля силно от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 69-аата минута Цървена звезда създаде поредно положение пред Сержио Падт. Гуелор Канга стреля от далечно разстояние, като топката прелятя близо до дясната греда.

Сърбите можеха да вкарат втори гол в 85-ата минута на среща. Мирко Иванич се озова на добра позиция на границата на наказателното поле и стреля силно, като топката се чукна в гредата и излезе в аут.

Домакините проджиха да търсят второ попадение, като в 89-ата минута на мача Лазетич бе изведен добре срещу Падт и стреля по диагонала, но топката мина покрай лявата греда.

Лудогорец отговори с удар от разстояние на Дорин Ротариу, който обаче бе точно в ръцете на Милан Борян и не затрудни канадския страж.