ЦСКА-София с нова загуба в Лигата на конференциите

26 Ное 2021 00:02
ЦСКА-София с нова загуба в Лигата на конференциите Twitter

ЦСКА-София претърпя четвърта загуба в групите на Лигата на конференциите, след като падна с 0:2 от Бодьо/Глимт в Норвегия.

Домакините, които са лидери в група "С" на надпреварата, тотално доминираха през първата част, но се оттеглиха на почивка със само един гол преднина след точен шут на Брунстад в 25-ата минута.

След почивката момчетата на Стойчо Младенов изравниха играта и организираха няколко добри атаки, но в 85-ата минута Ботеим сложи точка на спора с втори гол.

В заключителните секунди на добавеното време резервата Хаген можеше да добави още едно попадение, но прати топката в дясната греда.

Иначе първата опасност бе пред червената врата. Домакините организираха добра комбинация пред наказателното поле на ЦСКА-София в третата минута, която завърши с шут на Ботеим от десетина метра фронтално срещу Бусато, но стражът изби.

В 6-ата минута сантиметри не достигнаха на Ботеим да вкара в празната врата след центриране отляво. Пет минути по-късно Ботеим отново се озова на стрелкова позиция и шутира опасно, но покрай вратата.

В 20-ата минута Кайседо осъществи самостоятелен пробив, надбягвайки Лоде и за момент се озова сам срещу вратаря, но почти на аутлинията. Това наложи да потърси пас назад към Йомов, който си спря топката, но бе блокиран преди да шутира.

Сериозният натиск на норвежците бе материализиран в 25-ата минута. Пелегрино намери с великолепен дълъг пас Брунстад, който майсторски вкара с труден удар от въздуха в долния десен ъгъл на Бусато.

В 45-ата минута Пелегрино излезе очи в очи с Бусато и шутира покрай дясната греда. В тази ситуация играчът на Бодьо бе в засада, но такава не бе отсъдена, а в този турнир няма ВАР.

Второто полувреме започна равностойно, като ЦСКА-София погледна по-смело към противниковата врата и на два пъти създаде добри голови възможности. Положенията дойдоха след центриране от ъглов удар. В 55-ата минута Жорди Кайседо засече. Нападателят стреля от въздуха, а след рикошет последва нов корнер. Томас Лам се извиси над всички и стреля с глава, но покрай вратата.

Час игра след началото Георги Йомов центрира отдясно. Непокрит в наказателното поле на Бодьо беше оставен Кайседо. Еквадорецът обаче не успя да натисне топката с глава и тя излезе в аут.

Няколко минути по-късно Алфонс Сампстед получи отдясно по атаката и навлезе в наказателното поле. Той потърси с остро подаване влезлият от резервната скамейка Мортен Конрадсен, но Юрген Матей се намеси и успя да избие.

В 69-ата минута ЦСКА-София получи нов ъглов удар. Този път защитниците на Бодьо успяха да изчистят. Топката обаче попадна на волето на Яник Вилдсхут, който стреля, но доста неточно.

Четвърт час преди изтичането на редовното време „армейците“ отново обстрелваха вратата на норвежкия шампион. Федерико Валверде изпълни късо корнер и намери Тибо Вион. От ъгъла на наказателното поле той стреля, но право в ръцете на Никита Хаикин.

Пет минути преди края Бодьо/Глимт сложи точката на спора. Домакините организираха бърза контраатака. С дълго подаване Солбакен беше изведен зад защитата на ЦСКА-София. Той надбяга Брадли Мазику и с пас по земя намери Ерик Ботием. За аса на норвежците остана по-лесното – от непосредствена близост да порази целта.

До последният съдийски сигнал мачът се доиграваше. Дълбоко в добавеното време Будьо можеше да вкара трети гол и да направи победата си по-убедителна, но удар на Елиас Хаген се отби от десния страничен стълб.

След поражението българският тим остава на последното място в група C с актив от 1 точка. Лидер е Бодьо/Глимт с 11, следван от Рома с 10 и Зоря Луганск с 6. Римските „вълци“ се наложиха категорично с 4:0 срещу украинците.