ПСЖ не сбърка срещу 10 от Сент Етиен (видео)

28 Ное 2021 16:23

Отборът на ПСЖ победи с 3:1 при гостуването си на Сент Етиен в мач от 15-ия кръг на Лига 1.

Това бе 13-а победа за отбора, който вече натрупа цели 14 точни преднина пред втория Ница.

В 23-ата минута Сент Етиен поведе в резултата, когато Уахби Хазри прати една топка зад целия отбранителен вал на гостите, там първо по посока на вратата стреля Тимъти Колоджейчак, неговият удар бе спасен от Донарума, но последвалият втори удар на Денис Буанга намери мрежата.

В 45-ата минута ''зелените'' останаха с човек по-малко, когато Тимъти Колоджейчак фаулира нахлуващия на скорост Мбапе и с това си заслужи червен картон.

От последвалото нарушение Лионел Меси прати топката в наказателното поле, където Маркиньос надскочи своя пазач и изравни за 1:1.

В 79-ата минута парижани стигнаха до пълен обрат, когато Меси намери перфектно Анхел Ди Мария зад гърба на защитата и бившият футболист на Реал Мадрид не сбърка за 1:2.

В добавеното време дойде третото попадение за Пари Сен Жермен. Тогава Маркиньос се разписа отново с глава след третата поредна асистенция на Меси в срещата.