Манчестър Сити надви Уест Хям под снега на ''Етихад''

28 Ное 2021 18:11
Манчестър Сити надви Уест Хям под снега на ''Етихад'' Twitter

Отборът на Манчестър Сити надигра с 2:1 Уест Хям на ''Етихад Стейдиъм'' в мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Така ''гражданите'' се изравниха поне за няколко часа на върха в класирането с Челси, който малко по-късно днес посреща Манчестър Юнайтед в дербито на кръга.

В 34-ата минута Кансело намери с отличен пас Марез, който центрира към Гюндоган. Последният просто засече от няколко метра за 1:0.

В 90-ата минута Фернандиньо сложи точка на спора с втори гол. Футболистите на Манчестър Сити разиграха късо след изпълнен ъглов удар, топката стигна в наказателното поле до бразилеца, който с нисък и добре насочен изстрел направи 2:0.

В 94-ата минута Фернандиньо изгуби топката на границата на наказателното поле, а Лансини с хубав удар я прати във вратата на Едерсон за крайното 2:1.