Аржентина спечели гостуването си на Чили

28 Ян 2022 08:39

Отборът на Аржентина победи с 2:1 Чили като гост в Калама от 15-ия кръг на световните квалификации в зона ''Южна Америка''.

В 9-ата минута Аржентина поведе. Анхел ди Мария напредна и отправи диагонален удар от дистанция, като успя да насочи перфектно топката, която се оплете в мрежата за 0:1.

Чили изравни в 21-ата минута. Марселино Еспиноса центрира към Берентон-Диас, който технично отигра топката с глава и прехвърли вратаря за 1:1.

В 34-ата минута гаучосите си върнаха аванса. Родриго де Паул отправи истински снаряд от около 30 метра, Браво успя да спаси, но топката попадна в Лаутаро Мартинес, който я довкара за 1:2.

Аржентина събра 32 точки и се намира на втора позиция във временното класиране. Чили е седми с 16 пункта.