Храбра България отстъпи пред Нидерландия на старта на Евро 2022

17 Май 2022 07:53

Националният отбор на България до 17 г. се бори мъжки, но в крайна сметка отстъпи с 1:3 пред действащия шампион Нидерландия в първия си мач от груповата фаза на еврофиналите в Израел. Възпитаниците на Йордан Петков започнаха по страхотен начин срещата и успяха да открият резултата още в деветата минута. Тогава Захари Атанасов центрира в наказателното поле на “лалетата” и там Мартин Георгиев се оказа най-съобразителен, за да даде преднина на българския тим.

Веднага след това Петър Кирев имаше прекрасна възможност да удвои аванса на “лъвчетата”, но напречната греда спаси еврошампиона от последните две издания от ново попадение. След половин час игра нидерландците отговориха на предизвикателството и възстановиха равенството чрез Мисехоуй. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при равенство 1:1.

През второто полувреме Нидерландия стигна до втори гол, дошъл в 60-ата минута, когато Бабади се разписа с помощта на рикошет в лявата греда на вратата, пазена от Алекс Божев. В самия край на двубоя Ван Дуйвен оформи крайния резултат.

В следващия си мач от Евро 2022 България ще се изправи срещу тима на Франция, надиграл с категоричното 6:1 Полша в другия сблъсък от група B. Срещата е в четвъртък, 19-и май, и ще бъде излъчена отново пряко в ефира на БНТ 3.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов, 6. Мартин Георгиев, 5. Росен Маринов, 3. Михаил Цонев, 8. Антоан Стоянов, 18. Чунг Нгуен До, 10. Асен Митков (46 – 20. Неджиб Хаджа), 11. Борислав Маринов (65 – 4. Симеон Василев), 9. Роберто Райчев (86 – 17. Стефан Трайков), 19. Петър Кирев (79 – 14. Константин Павлов)

Селекционер: Йордан Петков

Голмайстори: 1:0 Георгиев 9, 1:1 Мисехоуй 30, 1:2 Бабади 60, 1:3 Ван Дуйвен 90