Хебър спечели гостуването си на Спартак Варна

05 Авг 2022 20:27

Отборът на Хебър Пазарджик победи Спартак Варна с 1:0 като гост в двубой от петия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение падна в 50-ата минута. Тогава гостите се възползваха от грешка в защитата на варненци. Тодор Чаворски успя да открадне топката и центрира отдясно. Октай Хамдиев бе сам в наказателното поле, а след това успя да преодолее Христов от близка дистанция.

Домакините пропуснаха дузпа в 68-ата минута. Тя беше отсъдена, тъй като топката кацна върху разперената ръка на Мауро Секейра след удар с глава на играч на Спартак Варна. Главният съдия Владимир Вълков посочи бялата точка, а Мартин Тошев се нагърби с изпълнението, но той прати топката в горната греда.

Хебър е седми с шест точки, докато Спартак Варна заема 15-ата позиция с една точка.