Адриан Андреев изпусна да бие Матю Ебдън на Sofia Open!

04 Фев 2019 23:25

Много малко не стигна на Адриан Анреев да запише първа победа на ниво АТP в кариерата си и да продължи във втория кръг на тенис турнира Sofia Open. Българинът се бори като лъв, но в крайна сметка загуби от световния №45 Матю Ебдън с 3:6, 6:4, 6:7(5) след 2 часа и 22 минути игра.

Андреев може да бъде доволен от представянето си, след като през целия двубой бежше напълно равностоен на значително по-опитния си съперник.

В първия сет играта бе равностойна до 2:2. След това Ебдън спечели три поредни гейма и в крайна сметка затвори с 6:3.

След почивката Андреев бързо поведе с 2:0, но 31-годишният австралиец изравни за 2:2. Решителният момент настъпи при 5:4 за Андреев. Тогава Ебдън сервираше за оставане в сета, но бе пробит на 15 от младия българин.

В третата част Ебдън поведе с 2:0, а Андреев поиска намеса на физиотерапевт. Въпреки проблема си Андреев се върна на корта и дори навакса пробива за 4:4. В последвалия тайбрек по-опитният Ебдън измъкна успеха, макар че изоставаше с 2:4 точки.

През 2017 и 2018 Андреев също игра в надпреварата като тогава бе побеждаван на старта от Максимилиан Мартерер и Денис Истомин.

Във следващия кръг Ебдън ще срещне шампиона от 2016 година Роберто Баутиста Агут.