България загуби от Украйна за Фед къп

07 Фев 2019 19:04

България загуби от Украйна с 1:2 победи в срещата от втория кръг в група "Б" на група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп, неофициално световно отборно първенство по тенис за жени, в Зелона Гура (Полша).

В решаващия мач на двойки Виктория Томова и Изабелла Шиникова претърпяха поражение от Надя Киченок и Марта Костюк с 0:6, 6:7(0) заяя 65 минути.

Украинките доминираша изцяло в първия сет, но във втория Томова и Шиникова поведоха с 5:2, след което допуснаха обрат.

Преди това Шиникова падна от Костюк с 5:7, 4:6, а Томова изравни резултата след 6:3, 6:2 над Катерина Козлова.

България вчера стартира в надпреварата с успех с 2:1 над Естония, докато Украйна загуби с 1:2 от Швеция.

В другата среща от групата шведките постигнаха втори успех след 2:1 над естонския тим, който остава на дъното без победа.

Победителят в групата ще играе за спечелване на място за плейофите за промоция в Световна група II, а завършилият на последно място ще продължи в бараж за оставане./sportal.bg