Италианец сътвори нова сензация в София, Вердаско е аут

08 Фев 2019 16:21

Италианецът Матео Беретини сътвори втора поредна сензация на Sofia Open и се класира за полуфиналите на турнира.

Намиращият се на 53-о място в ранглистата играч победи опитния испанец Фернандо Вердаско с 4:6, 7:5, 6:4 за 2 часа и 22 минути.

Така след скалпа на водача в схемата Карен Хачанов, Беретини взе и този на Вердаско и ще се изправи срещу унгареца Мартон Фучович в утрешния полуфинал.

Ведаско започна по-уверено мача и след три изпуснати брейкбола, успя да пробие в шестия гейм, повеждайки с 4:2.

Беретини обаче не се предаде и когато испанският му съперник сервираше за сета, 22-годишният италианец показа характер връщайки пробива.

Радостта му издържа кратко, защото следващият гейм стартира с 0:40. Получил три шанса за пробив, Вердаско нямаше как да сгреши и затвори сета.

Втората част започна равностойно, а Беретини изпусна чудесен шанс в седмия гейм, когато не успя да реализира три брейкбола.

Сетът сякаш се запътваше към тайбрек, когато италианецът проби, за да го спечели със 7:5.

Пробив в средата на решителния трети сет пък бе достатъчен на Беретини, да постигне победата, която го прати на крачка от финала.