Федерер загуби сет на старта в Дубай

25 Фев 2019 19:55

Седемкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) стартира с победа на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2.7 милиона долара. Поставеният под номер 2 в схемата Федерер победи Филип Колшрайбер (Германия) с 6:4, 3:6, 6:1 за 96 минути.

Швейцарецът започна мача с пробив, който му беше достатъчен, за да спечели първия сет. Във втората част Щруф поведе с 5:2 и след 6:3 изравни резултата. В третия сет Федерер доминираше изцяло, направи два пробива и без проблеми затвори мача.

Във втория кръг швейцарецът, който спечели последната си титла в Дубай през 2015 година, ще играе срещу испанеца Фернандо Вердаско, елиминирал квалификанта Томас Фабиано (Италия) с 3:6, 6:3, 6:2 за близо два часа игра.

Двама от поставените отпаднаха в първия кръг. Номер 4 Карен Хачанов (Русия) отстъпи на Николоз Басиашвили (Грузия) с 4:6, 1:6, а номер 7 Милош Раонич (Канада) загуби от Ян-Ленард Щруф (Германия) с 4:6, 7:5, 4:6 за 2:07 часа. Мартон Фучович (Унгария) победи Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:1, 7:6(5) и се класира за втория кръг. Защитаващият титлата си Роберто Баутиста-Агут (Испания) стартира по-късно днес участието си в турнира с двубой срещу участващия с "уайлд кард" Рамкумар Раманатан (Индия)./sportal.bg