Донски и Иванов отпаднаха на полуфинал в Пловдив

08 Юни 2019 17:49

Българите Александър Донски и Симон Антъни Иванов загубиха на финала на двойки на турнира по тенис от сериите "Фючърс" на ITF на червени кортове в Пловдив с награден фонд 15 хиляди долара. Донски и Иванов претърпяха драматично поражение от поставените под номер 4 руснаци Александър Игошин и Евгений Тюрнев 1:6, 7:6(9), 5-10.

Българите започнаха колебливо и загубиха първите пет гейма, след което и сета. Във втората част играта беше равностойна, като при 5:4 представителите на домакините стигнаха до три поредни сетбола, но не се възползваха. Руснаците стигнаха до обрат и при 6:5 сервираха за мача, но също допуснаха пробив, с което се стигна до тайбрек. В него Донев и Иванов показаха по-здрави нерви и изравниха след 11:9 точки. В решаващия шампионския тайбрек Игошин и Тюрнев все пак взеха своето и триумфираха след 10:5.

Така българите не успяха да спечелят първа титла от турнирите на ITF.