Със знаменит обрат Циципас свали Джокера на земята

11 Окт 2019 15:03

Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на Мастърса в Шанхай след знаменита победа над световния №1 Новак Джокович - 3:6, 7:5, 6:3.

Това бе един от най-силните мачове на гръцката звезда в кариерата му и успехът бе напълно заслужен, като дойде след проява на голям характер.

С него Циципас става най-младият играч, който побеждава Федерер, Надал и Джокович в рамките на една година, постигайки го преди 21-ата си годишнина.

Постигна победата, въпреки че се оказа изоставащ в резултата и изглеждаше, че това ще е поредният категоричен мач на сърбина, който до момента бе със седем поредни победи в Азия.

Ключовият момент бе във втория сет, когато при 6:5 двамата изиграха маратонски гейм и с първата си възможност за пробив в онази част Циципас го постигна и изравни сетовете.

В третия сет постигна пробив при 2:1, след като почти изпусна аванс от 40:0. поведе с 4:1 и не погледна назад до края.

На полуфиналите го очаква още едно голямо предизвикателство - Даниил Медведев. Непосредствено след мача Циципас разбра и друга добра новина - че се е класирал за финалния ATP турнир в Лондон.