Новак Джокович е утрешният съперник на Гришо в Париж

01 Ное 2019 19:08

Новак Джокович победи Стефанос Циципас с 6-1, 6-2 и утре ще играе с Григор Димитров полуфинален мач в Париж. Сърбинът не даде никакъв шанс на съперника си, който имаше положителен актив от срещите между двамата - 2 на 1 победи.

Мачът нямаше никаква история. Джокович проби още във втория гейм и много бързо поведе с 5-0. Циципас все пак успя да счупи геврека след спасени три сетбола, но първата част приключи за 29 минути.

В началото на втория сет Циципас стъпи накриво и стана ясно, че няма никакъв шанс за обрат. Пробивите за Ноле станаха за 2-1 и 4-1. След един подарен гейм в края, Джокович достигна до 3 мачбола и реализира още първия след 59 минути игра.

Формата на световния №1 изглежда плашеща. Въпреки това българският №1 няма какво да губи утре и защо да не поднесе една приятна изненада.