Преди две години Григор покори Финалите на АТР

19 Ное 2019 16:18

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров преди точно две години си гарантира вечна позиция в историята на спорта. Роденият в Хасково тенисист спечели най-големия си трофей и финишира по перфектен начин най-силната си професионална година.

На 19 ноември 2017-а Димитров срази Давид Гофен в битката за отличието от Финалите на АТР и стана един от малцината играчи, печелили ценния трофей без нито едно поражение в дебюта си. Последователно Григор преодоля съпротивата на Доминик Тийм, Давид Гофен, Пабло Кареньо Буста, Джак Сок и отново белгиеца на финала със 7:5, 4:6, 6:3. Димитров направи така, че Гофен пък да остане в историята като единствения тенисист с победи над Рафаел Надал и Роджър Федерер в даден турнир, без да е триумфирал с купата.

Григор стигна и до трета позиция в световната ранглиста в резултат на триумфа си в Лондон, който му дава възможност да види в бъдеще името си, оглавяващо някоя от групите в предстоящите издания на заключителния турнир на АТР./sportal.bg