Григор Димитров се справи с Шарди и чака Надал в Монте Карло

14 Апр 2021 14:42

Григор Димитров постигна втора поредна победа без да загуби сет. Българинът се наложи със 7:6 (3), 6:4 над Жереми Шарди от Франция във втория кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Срещата продължи 1 час и 43 минути. Вчера Димитров се справи убедително и с Ян-Ленард Щруф. В третия кръг Григор ще играе срещу Краля на клея Рафаел Надал или Федерико Делбонис.

Димитров започна перфектно срещата и поведе с 3:0. При 5:3 Гришо сервира за спечелване на сета, но допусна пробив. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове и така се стигна до тайбрек. В него Димитров спечели четири поредни точки и взе първата част със 7:3 в тайбрека.

Григор спаси точка за пробив в първия гейм на втората част, а след това стигна първи до брейк за 3:2. В следващия гейм Димитров успя да отрази три точки за брейк и затвърди на 4:2. При 5:4 Григор сервира за спечелване на мача и затвори мача с гейм на 30.