Виктория Волей с трето място и индивидуална награда от силен турнир

12 Ян 2019 16:05

Мъжкият отбор на Виктория Волей (Пловдив) завърши на трето място в приятелския турнир, който приключи днес в Горна Малина с участието на едни от водещите отбори в двете групи на Висшата лига.

В малкия финал възпитаниците на Атанас Митрев победиха тима на Сливнишки герой с 3:2 (23:25, 26:28, 25:16, 32:30, 15:10) гейма в изключително драматичен мач.

Турнирът спечели отбора на Славия след успех с 3:1 гейма над домакините от Звездец. Именно „белите“ победиха Виктория Волей във вчерашния полуфинал.

Пловдивчани си тръгнаха от турнира с една индивидуална награда. Приза за най-добро либеро получи Владислав Лукаревский.

„На този етап се получиха резонни резултати. Нашата цел е след 19 януари да сме във върхова форма. В мача ни срещу Сливнишки герой имаше много положителни ситуации, които ще ни помогнат и занапред – обрати в резултата, тайбрек... Като цяло съм доволен от турнира“, заяви за официалния сайт на Виктория Волей треньорът Атанас Митрев.