Хебър спечели Купата след страхотна драма, препълнена зала и над 250, които останаха извън залата

13 Ян 2019 21:15

Хебър Пазарджик спечели историческата си първа Купа на България по волейбол за мъже, след като победи с 3:2 гейма шампиона Нефтохимик 2010 Бургас у дома. Както е известно Пазарджик беше домакин на фниалния турнир топ 8.

В препълнената зала Васил Левски се стигна до прецедент от дълги години. Над 250 зрители не успяха да влязат в залата, защото нейният капацитет беше изпълнен докрай, а имаше и много правостоящи.

Хебър поведе след 27:25 в първия гейм, а във втората част Нефтохимик изравни след 25:18 и направи пълен обрат след 25:23. Решителният момент беше в четвъртия гейм, когато Хебър губеше с 14:12, но обърна гейма с 25:22 и вкара мача в тайбрек. В тайбрека при 15:7 Хебър триумфира с историческия си първи трофей пред 2000 в клубната си зала.

Така Хебър влезе в историята на българския волейбол.