Ники Пенчев и ОНИКО с нова победа в Полша

07 Фев 2019 12:32

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият Онико (Варшава) записаха втора поредна и общо 13-а победа в полската Плюс Лига. Волейболистите на Стефан Антига се наложиха като гости над ГКС (Катовице) с 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:15) в мач от междинния 18-и кръг, игран снощи пред около 3500 зрители в зала "Сподек".

Така ОНИКО остава на 2-о място във временното класиране с 38 точки след 13 победи и 4 загуби, само на точка от 3-ия Ястжембски Венгел (Ястжембие-Здруй), който е и с мач по-малко. В следващия, редовен, 19-и кръг Ники Пенчев и съотборниците му почиват, а в 20-ия кръг са домакини на аутсайдера МКС (Бенджин). Тази среща е слеващия четвъртък (14 февруари) от 21,30 часа българско време.

Ники Пенчев влезе като резерва за своя тим единствено за малко на посрещане във втория гейм. Над всички а ОНИКО отново бе звездата Бартош Курек с 23 точки (4 блока, 3 аса и 46% ефективност в атака) за победата и закономерно бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача. За домакините от Катовице Томас Русо (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане) и Карол Бутрин (1 блок, 2 аса и 47% ефективност в атака) реализираха по 17 точки, но и това не помогна за успеха./sportal.bg