Марица завърши редовния сезон с победа за 50 минути /снимки/

09 Мар 2019 20:09

Марица (Пловдив) победи Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:7, 25:14, 25:13) в среща от 14-ия кръг в НВЛ. Двубоят се проведе в зала Колодрума пред около 300 зрители и приключи за 50 минути.

Марица без проблем затвори първия гейм с 25:7 след успешна атака на Дженифър Крос. Вторият гейм беше спечелен от шампионките с 25:14 след успешна атака на Александра Миланова. След грешка от сервис на Виктория Ветчакова Марица затвори мача с 25:13.

Топреализатор в двубоя стана Симона Димитрова с 14 точки, следват Нася Димитрова с 12 и Александра Миланова с 11. Елина Сандолова от Казанлък Волей стана най-резултатна с 6 точки.

Марица завърши редовния сезон в НВЛ с пълен актив от 42 точки, 42 спечелени гейма и само с един загубен гейм. Казанлък Волей завърши на седмото място с 11 точки.

В четвъртфиналите маричанки ще играят срещу осмия в крайното класиране на редовния сезон в първенството – Перун (Варна). Двата отбора се разбраха и двете срещи да се играят в Пловдив. Мачовете ще бъдат на 13 и 14 март от 18:00 б.в. в зала Колодрума.