Старшата на Марица спечели регион Тракия без проблем

11 Мар 2019 15:59

Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) спечелиха регион Тракия част от Държавното първенство първенство по волейбол до 19 години.

Жълто-сините участваха на турнир в Смолян заедно с домакините от Родопа (Смолян), Въча (Девин), Пан Волей (Панагюрище), Тополово (Тополово) и Хебър (Пазарджик).

Маричанки победиха в първия си мач вчера Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:16, 25:15, 25:13). Във втория мач днес момичетата водени от Атанаска Никифорова победиха Въча (Девин) също с 3:0 (25:10, 25:9, 25:11).

Така Марица U19 приключи участието си в регион Тракия като категоричен победител. Отборът спечели 10 победи от 10 мача, завърши с пълен актив от 30 точки и не загуби гейм. Маричанки се класираха директно за националните финали.