Четири волейболистки на Марица повикани в националния отбор до 16 години

20 Мар 2019 15:08

Четири волейболистки на Марица (Пловдив) U15 бяха повикани в националния отбор за девойки до 16 години.

Ива Дудова, Маргарита Гунчева, Мария-Габриела Миличевич и Марина Карапаунова са повикани на лагер преди европейските квалификации от 25 до 27 април в Стара Загора. В квалификацията ще участват освен България, която е водена от Теодора Бечева, още отборите на Холандия, Дания и Беларус. Само победителят в групата се класира на Евроволей 2019 U16 в Италия и Хърватия (10-31 юли).

Миналата седмица отборът на Марица до 15 години (момичета родени през или след 2004 година) се класира за националните финали в Държавното първенство по волейбол до 15 години. Момичетата на Петя Хрисчева спечелиха междурегионален турнир в Пловдив с отборите на Ботев (Враца), Локомотив (София) и Славия (София). На 10 март маричанки спечелиха Пролетния турнир Николай Диманов.