БФВ награди Виктория Волей с бронзовите медали във Висшата лига

22 Мар 2019 13:34

Състезателите на Виктория Волей (Пловдив) бяха наградени днес с бронзовите медали, които тимът спечели през настоящия сезон в мъжката Висша лига по волейбол.

Това се случи в зала „Колодрума“ в Пловдив, непосредствено преди плейофния мач от женската НВЛ между Марица и Раковски. От името на БФВолейбол медалите връчи членът на Управителния съвет на федерацията и президент на ВК Марица Илия Динков.

Виктория Волей приключи един успешнен сезон (10 победи и 4 загуби), като пловдивчани заслужиха трети медал за последните си 4 участия в шампионата на Висшата лига. „Викторианци“ дори бяха близо до сензация в турнира за Купата на България, след като отпаднаха драматично с 2:3 гейма от водача в Суперлигата през редовния сезон и бъдещ носител на трофея – Хебър (Пазарджик).

Освен това пловдивският тим е най-младият в професионалния волейбол и единственият, който разчита изцяло на състезатели от собствената си школа.