Марица с класика срещу Садово

30 Мар 2019 20:45

“Марица” победи с 0:3 “Садово” в мач от 23-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят се игра в събота от 13 часа, на помощния терен на к-кс “Ботев 1912” поради наказание с лишаване от домакинство на тимът от Садово. “Жълто-сините” стигнаха заслужено до успеха, след като бяха далеч по-настойчивия тим, създадоха не малко голови положения и реализираха три. Символичните домакини рядко стигаха до стрелкови позиции, а като цяло играта се водеше предимно в тяхната половина и в централната зона на терена. И за тази среща отсъстваха доста футболисти от състава на “Марица”, заради контузии.

Срещата изгледа и треньорът на “Ботев” Николай Киров, който е бивш треньор и състезател на “Марица”, а освен това е и юноша на “жълто-сините”.

През първата част всичко интересно се случи пред вратаря на “Садово” Стефан Стойчев. В 9-та минута Красимир Иванов стреля неточно покрай вратата, а в 14-та Лъчезар Ангелов отправи много опасен удар, който Стойчев спаси. В 23-та минута Тодор Тимонов опита триков удар, но той бе блокиран. В 33-та минута Тимонов откри резултата с красив гол директно от корнер, до който се стигна след неразбирателство в отбраната на “Садово”. Лъчезар Ангелов можеше да удвои в 40-та, но стреля встрани, а в 45-та домакините, чрез Емил Стоев, нанесоха едва първия си точен удар по посока на вратата на Илия Николов.
Втората част не се различаваше особено от първата. Иван Мицев дебютира за “Марица” заменяйки контузения Красимир Иванов. Именно Мицев се оказа замесен при третия гол на “жълто-сините”. Преди това, в 51-та минута Лъчезар Ангелов стреля неточно, по-късно Мартин Анастасов също имаше добра възможност пред себе си. Ивайло Димитров от домакините стреля опасно в 55-та минута, но Илия Николов бе на висота, а самият Николов пострада в следващата ситуация, в която отново Димитров беше изведен срещу него. В 64-та минута Запрян Запрянов асистира на рожденикът Мирослав Радев, който отблизо засече за 0:2. Голът е първи за Радев в официална среща. При ситуацията стражът Стефан Стойчев получи контузия и бе заменен от Даниел Божков. В 71-та минута юношата Иван Мицев центрира от корнер, а Йордан Пейчинов засече на близката греда за 0:3. Междувременно 17-годишният Георги Иванов замени капитанът Костадин Дяков, записвайки дебют с екипа на родния си клуб. Иванов получи и капитанската лента при смяната за кураж. Той, както Мицев и Стоян Пидев, също появил се като смяна, се включиха добре в мача и показаха старание и съсредоточеност. До края срещата се доиграваше, а Запрян Запрянов от свободен удар, Лъчезар Ангелов и Мартин Анастасов пропуснаха да реализират от добри позиции. За домакините - далечен удар в 80-та минута бе спасен от Илия Николов.

Така “Марица” постигна заслужена победа, която идва тъкмо навреме след няколко несполучливи резултата. В другата ранна среща от кръга “Черноморец-1919” постигна убедителен успех с 5:0 над “Атлетик” (Куклен) в Бургас. На 6-ти април, от 17 часа, “Марица” приема на своя стадион “Борислав” (Първомай) в двубой от 24-ти кръг.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Атанас Савов, Костадин Дяков - капитан (Георги Иванов - 65’), Мартин Анастасов, Лъчезар Ангелов, Красимир Иванов (Иван Мицев - 45’), Мирослав Радев, Запрян Запрянов, Тодор Тимонов (Стоян Пидев - 55’). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Георгиев, Александър Праматаров, Джунейт Узунов. Треньор: Борислав Караматев

САДОВО: Стефан Стойчев (Даниел Божков - 74’); Димитър Ямалиев, Стефан Харлов, Пламен Занчев, Емил Стоев, Стоян Грънчарски, Никола Николов, Недко Миленов, Георги Ставрев, Ивайло Димитров, Светослав Асенов. РЕЗЕРВИ: Иван Ицов, Августин Занчев, Петьо Димитров. Треньор: Даниел Божков
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Даниел Спасов - “Марица”
Съдийски състав: ГС: Светослав Шехов, АС: Янко Чакъров и Даньо Пенев; 4ти съдия: Камена Георгиева; Делегат: Илко Томов - всички от Пловдив