Волейболните национални загубиха от Русия

23 Юни 2019 11:28

Волейболистите от националния отбор на България записаха 4-а поредна и общо 8-а загуба в Лигата на нациите. Момчетата на Силвано Пранди паднаха от силния тим на Русия с 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) във втория си мач от турнира в Група 16 от 4-ия уикенд в Лигата, игран тази нощ в пред около 2000 зрители зала "Аецин Токантинс" в Куяба (Бразилия).

По този начин българските "лъвове" продължават да са на 12-о място във временното общо класиране с 3 победи, 8 загуби и 8 точки. Русия пък е 3-а с 9 победи, 2 загуби и 26 точки. Утре (24 юни), в последната си среща на турнира, България ще играе срещу Германия, която по-късно тази нощ ще излезе срещу домакините от Бразилия. "Сборная" пък ще спори с олимпийските шампиони от "Селесао" в най-интересния двубой на турнира. Мачовете са съответно от 00,00 и 03,00 часа българско време през нощта.

Началото на първия гейм беше по-добро за българите, които поведоха с 2:0 след силна атака на Цветан Соколов и контра блок-аут на Мартин Атанасов. Технично отиграване на Ярослав Подлесних и аут на Цецо Соколов и 2:2. Русия успя да дръпне при 6:4 след атака на Фьодор Воронков и грешка на Розалин Пенчев. До техническото прекъсването разликата стана 8:5 след грешка на българския разпределител Георги Сеганов. Ас на Виктор Полетаев и 9:5. Постепенно България намали изоставането си до 12:11 след грешка на "Сборная" от сервис и ас на Атанасов. Русия си върна предимството при 16:13 след атака на Полетаев и отлична блокада на Илиас Куркаев. "Лъвовете" отново стопиха пасива си до 17:16 след аут на Воронков и силен ас на Пенчев. Две поредни грешки на "трикольорите" и ас на Воронков - 20:16 за Русия и тайм-аут за Силвано Пранди. Въпреки това, играта продължи точка за точка до 23:19, след което играчите на Туомас Самелвуо спокойно взеха гейма с 25:20 след нова мощна атака на Полетаев.

Втората част тръгна равностойно до 4:4, след което Русия дръпна със 7:4 след успешна атака на Фьодор Воронков и две силни контри на Виктор Полетаев. Техническата пауза пък дойде при 8:5 за "Сборная" след грешка от сервис на Цецо Соколов. Разликата нарасна до 11:5 след пусната топка на Полетаев и атака в аут на Мартин Атанасов. Преднината на "Сборная" стана 14:8 след неразбирателство между Георги Сеганов и Светослав Гоцев, след което Сеганов бе заменен от дебютантът Владимир Станков. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:11 за руснаците след поредна успешна атака на Полетаев. Играта продължи равностойно и точка за точка до 19:14, след което последва атака и страхотен единичен блок на Атанасов и 19:16. Русия веднага си върна преднината при 21:16 след технично отиграване на Ярослав Подлесних и грешка на Цецо Соколов, след което затвори и гейма в своя полза при 25:20 след блокада на Илиас Куркаев.

И третия гейм стартира по-добре за отборът на Русия, който поведе с 2:0, но България стигна до равенство при 5:5 след грешка в атака на Илиас Куркаев. "Лъвовете" дори дръпнаха първо с 6:5 след страхотен блок на Мартин Атанасов, а след това с 8:6 след отлична блокада и на Светослав Гоцев. Контра на Цецо Соколов и нов блок на Гоцев и 10:6. Постепенно "Сборная" успя да стигне до равенство при 15:15 след поредни атаки през центъра на Куркаев и дори поведе с 16:15 след аут на Цецо Соколов. Пореден ас и контра от втора линия на Виктор Полетаев - 18:15 за руснаците и тайм-аут за Силвано Пранди. Въпреки това, нова директна точка от сервис на Полетаев и грешка на Атанасов и 20:15. В крайна сметка Русия без проблеми спечели гейма с 25:21 след сервис в аут на Цецо Соколов, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатен за българския тим отново беше Цветан Соколов с 15 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака). Мартин Атанасов и Светослав Гоцев завършиха с по скромните 7 точки.

За "Сборная" над всички беше Виктор Полетаев със страхотните 20 точки (2 блока, 4 аса и 64% ефективност в атака) за победата./sportal.bg